Газ для дому Онлайн
Простий додаток для контролю постачання газу для вашої оселі
Меню

MEGAWATT - це зареєстрована та запатентована платформа для продажу енергоресурсів онлайн.

ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

Відповіді на найбільш поширені запитання щодо співпраці з MEGAWATT

Хто нараховує «теплові» коефіцієнти?

Облік газу – це відповідальність облгазів чи, як їх ще називають, операторів газорозподільних мереж (ГРМ). Це ті компанії, які приходять до вас періодично знімати показники лічильника, знімати лічильник на повірку, перевіряти стан газового обладнання. І саме в ці компанії ви телефонуєте, коли чуєте запах газу чи щось негаразд із газовими трубами.

Інформацію про споживання газу облгазам доводять клієнти. Постачальники газу при формування рахунку використовують дані від облгазів. Так вимагає законодавство.

Якщо потрібна більш детальна інформація щодо питань обліку газу, рекомендуємо завітати на веб-сайт консультаційного центру ГазПравда.

Чи можуть користуватися тарифами MEGAWATT ті, хто має пільги та субсидії?

Тарифи доступні для отримувачів пільг та субсидій. Про зміну постачальника варто повідомити органи соцзахисту населення (УСЗН, де обслуговується клієнт).

Нашим новим клієнтам також варто повідомити про зміну постачальника свій УСЗН. Якщо там раптом не знають, що в Україні дозволено змінювати постачальників газу всім категоріям побутових споживачів, зверніть увагу соцпрацівників на роз’яснення Міністерства соціальної політики з цього приводу

Хто ви такі?

Компанія MEGAWATT є офіційним трейдером (продавцем) природного газу та електроенергії в Україні. У Нашої компанії є всі дозволи та ліцензії на провадження такої діяльності.

Завдяки реформі енергетичного ринку України 2015 року, кожен споживач природного газу може вільно обирати постачальника з найпривабливішими умовами та вигідними тарифами.

Чому мені це цікаво?

Тому що, ми пропонуємо:

 • мінімізувати документообіг (тому що все підписується онлайн не виходячи з дому/офісу/кафе)

 • зберегти ваш час (тому що не треба нічого заповнювати повторно)

 • зберегти ваші гроші (ми завжди пропонуємо конкурентну ринкову ціну)

 • додати зручності при купівлі енергоресурсів  (все лише у вашому кабінеті, всі документи / акти / договори / рахунки / оплати, усе зберігається у вашому кабінеті назавжди!)

 • та багато іншого

Що таке EIC код?

EIC-код - це «персональний газовий номер» об’єкта газопостачання (точки обліку об’єкта газопостачання).

EIC-код містить 16 символів (літери та цифри). Наприклад, 56XM19A205987456

EIC-код – код енергетичної ідентифікації суб'єкта ринку природного газу та/або електричної енергії, визначений за правилами Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSO-G) та Європейської мережі операторів систем передачі (ENTSO-E) з метою уніфікації та однозначної ідентифікації суб'єктів ринку природного газу та електричної енергії, розміщених на об'єктах газової та електричної інфраструктури, у тому числі для участі у регіональних (міжнародних) газових та електричних ринках та для забезпечення спрощення процедур зміни постачальників природного газу та електричної енергії, електронного обміну даними між суб'єктами ринків. Дані коди забезпечують гармонізований електронний обмін даними з учасниками ринку.

EIC-код присвоюється кожному учаснику ринків газу та електроенергії від виробників, імпортерів, та облгазів до кінцевих споживачів заводів, складів, магазинів, та населенню.

Кожному суб'єкту ринків природного газу та електричної енергії або точці комерційного обліку може бути присвоєно лише один EIC-код.

В Україні діють два типи місцевих Органів видачі EIC-кодів:

- в газовій галузі - Оператор газорозподільної системи (Облгаз / Міськгаз) присвоює EIC-коди споживачам, що приєднані до газорозподільної системи відповідного оператора, та відповідні EIC-коди їх точок комерційного обліку (за необхідності).

- в електроенергетичній галузі - Оператор розподільних мереж (обленерго) присвоює ЕІС-коду точці комерційного обліку електричної енергії (лічильнику), а не людині або об’єкту, яким вона володіє, номерних знаків чи числових кодів. Тому присвоєння EIC-коду не порушує права та релігійні переконання українців. Про це нагадали в Національній комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Обленерго та Облгаз приствоюють ЕІС-код для для систематизації своєї діяльності з розподілу електричної енергії, та природного газу, згідно вимог нормативно-законодавчих актів України.

Як дізнатись свій ЕІС-код

EIC-код - це «персональний газовий номер» об’єкта газопостачання (точки обліку об’єкта газопостачання).

EIC-код містить 16 символів (літери та цифри). Наприклад, 56XM19A205987456

Якщо Ви вже споживали природний газ або електроенергію, скоріш за все, у вас існує присвоєний ЕІС-код.

Дані про ЕІС-код, зазвичай, містяться у Договорах на розподіл природного газу з місцевим Облгазом або Міськгазом, або ж у договорах на доступ до електричних мереж з місцевим Обленерго. В іншому випадку, ви можете зателефонувати до місцевого Облгазу або Обленерго и запросити, щоб Вам надали інформацію стосовно присвоєного Вам ЕІС-коду.

Дані про ЕІС-код можна знайти:

 • в особистому кабінеті оператора ГРМ (облгазу) - розділ про особисті дані;
 • в договорі з постачання газу, якщо він у вас зберігається в паперовому вигляді (невід’ємною частиною договору є заява-приєднання і от там має бути код);
 • в рахунку за розподіл газу (шукайте той, що був до червня 2020 року, бо після – не всі облгази почали вказувати ці дані. Регулятор ринку зобов’язав облгази повернути газовий код в платіжки.

Як перевірити стан рахунку?

Щоб отримати довідку про стан рахунку, потрібно просто зайти в особистий MEGAWATT

і ви побачити це на стартовій сторінці.

Кому і як передавати показники лічильника?

Облік газу – зобов’язання операторів ГРМ (облгазів). Вони мають надавати можливість передавати показники лічильника своїм клієнтам.

Передавати показники лічильників потрібно з 1 по 5 число щомісяця, щоб були коректні нарахування у платіжках.

Я хочу роздрукований документ.

Згідно закону про електронні довірчі послуги, ви можете в будь-який момент вигрузити із свого особистого кабінету та роздрукувати підписаний КЕП (ЕЦП) документ який є законодавчо офіційним документом.

детальніше

Як отримати ЕІС-коду разі його відсутності

Будь-який споживач може звернутися до місцевого Оперетора ГРМ, з яким він веде пряму взаємодію з проханням про присвоєння йому коду. Присвоєння ЕІС-коду відбувається на основі заповненої суб’єктом ринку природного газу «заявки на отримання коду EIC». Після чого Оператор ГРМ вносить його у власну базу даних та передає ці дані оператору ГТС.

АБО

Будь-який споживач може звернутися до місцевого Обленерго, з яким він веде пряму взаємодію з проханням про присвоєння йому коду. Присвоєння ЕІС-коду відбувається на основі заповненої суб’єктом ринку електричної енергії «заявки на отримання коду EIC». Після чого Обленерго вносить його у власну базу даних та передає ці дані до Укрєнерго.

При цьому, не потрібно проводити процедуру отримання ЕІС-коду двічу, оскільки, кожному суб'єкту ринків природного газу та електричної енергії або точці комерційного обліку може бути присвоєно лише один EIC-код.

Побутовим споживачам в Україні ЕІС-коди були присвоєні автоматично. Оператор присвоює EIC-код окремій точці комерційного обліку.

Коли встановлюється ціна на газ?

З 1 серпня 2020 року ціни на тарифні плани оновлюються за 5 днів до початку місяця дії ціни. Наприклад, про ціни на газ в Лютому клієнти дізнаються наприкінці Січня.

Чому підключення до MEGAWATT триває інколи так довго?

Тому що, згідно Закону та Правил, наші спеціалісти повинні уважно прочитати кожен документ, який ви надаєте для реєстрації. Нажаль, якщо наш новий клієнт не передав усі документи на підключення одразу та правильно то ми маємо робити перевірку двічі. Тому, інколи ми не встигаємо все робити оперативно.

Але ми про вас пам’ятаємо та робимо максимум щоб підключити вас як найшвидше.

Тому майте на увазі, що разом із заявою потрібно прикріпити:

 • копію паспорта (всі сторінки – це важливо),
 • копію індивідуального податкового номера (ІПН),
 • копію права власності або розпоряджання житлом (довіреність)

Копії можна зробити навіть просто сфотографувавши документи телефоном, але потрібно, щоб зображення вийшло чітким.

Як вирішувати газові питання вдома?

У нас для цього є особистий кабінет www.megawatt.com.ua і контакт-центр, куди можна зателефонувати.

Функції особистого кабінету www.megawatt.com.ua:

 • перевірити стан рахунку;
 • сформувати та завантажити рахунок;
 • сплатити за газ;
 • отримати довідку про відсутність заборгованості;
 • отримати інформацію довідку для пільг та субсидій;
 • статистика споживання.

Також до нас можна зателефонувати на номер 0 44 3637785

Як можна заплатити за газ?

Платити за газ можна як онлайн, так і у банківських відділеннях.

Платити онлайн можна через:

 • особистий кабінет
 • через платіжну систему LiqPay від Приват Банку.

Якщо зручніше платити за газ через відділення банків, то можна, наприклад, завантажити платіжку в особистому кабінеті, роздрукувати її чи просто показати касиру з екрану смартфона.